בר מצווה בכותל

אירוע בר מצווה הוא אחד האירועים המרגשים ביותר בחייו של המתגבר. למעשה, מדובר באירוע השני בחשיבותו לאחר החתונה. האירוע מסמל על פי היהדות את ההגעה לגיל מצווה, ובפן האישי – את המעבר מילדות לבגרות. איך מארגנים בר מצווה בכותל באופן מרשים ומרגש שגם יהיה לזיכרון מתוק בעבור החוגגים? בבון תור אנחנו מלווים אתכם החל מהסעה לכותל עם נהג אדיב ומקצועי וכולל סיורים בכותל, ארוחות בוקר וצהריים וטקס עלייה לתורה בכותל ייחודי ומרגש. 

להעלות את ירושלים על ראש שמחתנו – גם באירוע בר מצווה 

בר מצווה בכותל נחשב לאירוע נפוץ ופופולארי מאוד. באירוע כזה, המשתתפים מתחברים אל המסורת היהודית, לשורשים, וחוגגים אירוע מרגש במיוחד באחד המקומות הקדושים בעולם. בעבור החוגג, זהו ציון דרך משמעותי, והוא חווה את העלייה לתורה ואת ההגעה לגיל מצוות כמשהו מוחשי ורגשי כשמאחוריו ניצב קיר הכותל ומסביבו חומות העיר העתיקה והסמטאות. מראה זה, לצד קולות התקיעה בשופר, נצרבים בזיכרונו והופכים את האירוע לחד-פעמי בעבורו. 
 

מה הם היתרונות באירוע בר מצווה בכותל?

עליה לתורה בסביבה אותנטית ורוחנית, כולל ליווי של נגנים בשופרות ותופים שגורמים להתרגשות רבה לחתן בר המצווה וכמובן לאורחים. בנוסף, ישנה הזדמנות בעבור הנוכחים לעלות לירושלים – לא לכולם יוצא להגיע לירושלים ולכותל בפרט לעיתים קרובות. אירוע בר מצווה בכותל, מאפשר למשתתפים ליהנות גם ברמה האישית, לבקר בכותל, להניח פתק ולהסתובב בסמטאות הרובע היהודי. באירוע מסוג זה, המשתתפים מרגישים כחוגגים בעצמם. בשונה מאירוע עלייה לתורה בבית הכנסת, שבדרך כלל כמעט תמיד מחייב חגיגת בר מצווה באולם, אירוע בר מצווה בכותל מאגד בתוכו את כל מה שצריך באירוע בר מצווה – הצד ההלכתי והעלייה לתורה, ארוחה משותפת של חברים ובני משפחה ופעילות הפוגתית ומגבשת. 

מה כוללת חבילה של בר מצווה בכותל?

חבילת בר מצווה בכותל כוללת:
  • ארוחת בוקר באזור פסטורלי הצופה לירושלים
  • הגעה לכותל ועליה לתורה בליווי נגנים ושירים שמחים
  • טקס הנחת תפילין
  • סיור באווירה ירושלמית דרך הרובע היהודי, השוק, הריחות והמטעמים, 
  • ארוחת צהריים בהתאם לתקציב ולמספר הנוכחים הכוללת טקס ברכות והדלקת נרות 
  • וכן ניתן לסיים באטרקציה נוספת כדוגמת סיור בשוק מחנה יהודה, הגעה לנקודות תצפית מיוחדות ועוד. 
החבילה כוללת אוטובוס העומד לרשותם של החוגגים למשך כ-10-12 שעות וכן מדריך מלווה הבקיא בירושלים ובמסורת היהודית. 

בר מצווה בכותל – אירוע אלוהי

אין ספק שאירוע בר מצווה בכותל, לצד היותו ססגוני ומשמח, הוא אירוע בעל משמעות רבה. ניתן לשלב את אירוע העלייה לתורה ביחד עם חגיגת בר מצווה בלתי פורמלית, בה חוגגים את המאורע במתנות, ריקודים ושירים, או לבחור להסתפק באירוע בכותל שמציע הכל מהכל. 
 
רוצים לשמוע עוד פרטים? נשמח לעזור לכם! צרו איתנו קשר עכשיו