כיצד נבחר חברת הסעות

כאשר מגיעים לשאלה כיצד עליי לבחור חברת הסעות, הפרמטרים לכך לעיתים אינם ברורים מאליהם, וישנם אנשים שאינם מייחסים לכך חשיבות גבוהה במיוחד. בין אם מדובר באנשים פרטיים או עסקים, הבחירה צריכה להיעשות בכובד ראש תוך הקפדה על מספר מאפיינים שבלעדיהם חוויית הנסיעה עלולה להיות לא מספיק מוצלחת, ובמקרים חמורים יותר אף מסוכנת! 
לבטח שנרצה ליהנות מחווית נסיעה מפנקת ונעימה ובאווירה טובה, אך על מנת לקבל את חווית הנסיעה המושלמת הזו תוך שמירה על מספר דברים נוספים שעליהם נדון מיד, יש לשים לב לפרטים לפני שאנו בוחרים את חברת ההסעות שלנו. 
ראשית, חשוב לסבר את האוזן ולהסתכל על התמונה המלאה – בתחום שבו אנו עוסקים כעת יש לא מעט "חאפרים", כמו בכל תחום. 
אל נא תתבלבלו ותסיקו שאם מדובר בשירות אשר דורש כל כך הרבה אחריות מצד הגורמים המבצעים, או שדורש דיוק אזי שהוא מתופעל ע"י נהגי הסעות אמינים ומקצועיים, מכיוון שלא תמיד כך הדבר, 
ברור מאליו שנרצה שחברת ההסעות תעמוד בזמנים, תספק שירות טוב ואמין. חברה אשר מתמחה בעיקר בתחום של הסעות. 
בואו ונבדוק ביחד חברת הסעות על פי מספר מאפיינים ובראשיתם אלו המעוגנים בחוק של מדינת ישראל. 
עסק רשום וחוקי – ראשית כל יש לברר כי חברת ההסעות היא אכן חברת הסעות ולא סתם הבלחה של חאפר כזה או אחר, וכי העסק רשום במע"מ ומוכר ע"י המדינה. 
 

כלי רכב בטיחותיים 

 
בין אם אתם מעוניינים בשירות הסעות לחתונה, לטיולים או לכל אירוע אחר, הדבר החשוב ביותר הוא שתשמרו על בטיחותכם ובטיחות הנוסעים, ועל כן וודאו כי כלי הרכב אשר מציעים לכם אכן תקינים ובעלי תקן בטיחות תחת דרישות משרד התחבורה. לכל חברה כזו בנוסף, צריך להיות קצין בטיחות מטעמה (יש לבדוק זאת) ולו צריך להיות מינוי רשמי מטעם משרד התחבורה, ובפרט כאשר מדובר באוטובוסים או מיניבוסים. 
אם קצין הבטיחות אינו ממונה מטעם אגף קציני בטיחות במשרד התחבורה, אזי שהוא אינו קצין בטיחות אלא סתם עובד בחברה אשר התמנה לתפקיד, או לצורך העניין – במקרה כזה גם אתם יכולים להיות "קציני בטיחות" ועל כן לא מומלץ  להתקשר עם חברת הסעות כזו. 

נהגים כשירים

 
לא כל נהג יכול להסיע ולקחת את האחריות על נוסעיו, וזה לא רק משפט שנזרק לאוויר, אלא מעוגן בחוקי מדינת ישראל. 
כל נהג בחברת הסעות חייב בהכשרה מיוחדת ולהחזיק ברישיון להסעת נוסעים. מעבר לכך שאם מדובר בהסעת קטינים, חייב הנהג להחזיק בהיתר נוסף של "רשאי להסיע ילדים" על רישיונו. 
 
שימו לב שהנהג אינו מורשה להסיע יותר אנשים ממספר האנשים שכלי הרכב מאפשר לו וזה המספר אשר מופיע ברישיון כלי הרכב. 
ככלל, אלו הפרמטרים המעוגנים בחוק אותם עליכם לבדוק בטרם תסגרו עם חברת הסעות, יש לציין כי ישנם מאפיינים נוספים שכדאי לשים לב אליהם כמו וותק החברה המוצעת לכם, הנגישות אותה החברה מאפשרת, לחפש המלצות מפי בעלי עסקים או אנשים פרטיים וכן הלאה.